بهراد آسانبر- فروش، نصب، خدمات پس از فروش آسانسورهای هیدرولیک با قطعات موریس ایتالیا liftiran.com liftiran.com محل تبلیغ شما در پورتال آسانسور و پله برقی لیفتیران

منوی اصلی

آگهی ها

محل تبلیغ شما
بیمه آسانسور- بیمه ما
محل تبلیغ شما
خدمات طراحی، محاسبه و تهیه نقشه استاندارد آسانسور
تله کابین77539630
 

      از مدتها پیش مبحث تفاوت بین استانداردهای سری EN که استاندارد اروپائی برای سیستم های آسانسور و پله برقی است با مبحث 15 مقررات ملی ساختمان که گویا برگرفته از استانداردهای انگلیسی BS می باشد، بطور نامنظمی عنوان و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته است.

دردسرهای رعایت مبحث  15 مقررات ملی ساختمان از طرف سازندگان ساختمان و تفاوت های آن با استاندارد ملی آسانسور و پله برقی که برگرفته از استانداردهای سری EN اروپا و بعضا ASME آمریکا نظیر A-17 بوده و مجریان آسانسور ملزم به رعایت آن هستند از سوی دیگر، بارها و بارها باعث ایجاد اختلافات شدید بین کارفرما و مجری آسانسور گردیده است.
به این جملات دقت کنید: " مقررات ملی ساختمان مجموعه ای است از ضوابط فنی، اجرائی و حقوقی لازم الرعایه در طراحی که به منظور... وضع می گردد ". اینها جملاتی است که در پیشگفتار هریک از دفاتر مقررات ملی ساختمان منتشر شده توسط وزارت مسکن و شهرسازی (از جمله دفتر پانزدهم آن که ویژه آسانسور و پله برقی است) درج گردیده است.

ساختمان ساز موظف است از استانداردهای بیست گانه مقررات ملی ساختمان تبعیت نماید و در غیر این صورت از استانداردهای وزارت مسکن و شهرسازی تبعیت ننموده و با شهرداری طرف خواهد شد. مجری آسانسور نیز باید از استاندارد ملی - چنان که ذکر شد- تبعیت کند و اگر نکند، مجوز استاندارد از شرکت های بازرسی آسانسور را دریافت ننموده بنابراین اخذ پایان کار از شهرداری محال می نماید! حال در این چرخه بیهوده احکام، کدام حکم ارجح است؟ و آیا نمی توان این پارادوکس را خاتمه بخشید؟

منتظر دریافت نظرات شما در مورد این تفاوتها و نحوه تعامل با آنها هستیم.


ادامه دارد

Copyright (c) 2005. LiftIran.com The Portal of Iranian Elevatoring. All rights reserved for Shiva Group Inc.
|Liftiran.com |LiftCAD.ir |LIFTdesigner.ir |shivaSoft.ir |